Nordic Walking víkend v Brdech

Kód akce: 241115-BRDY

Kdy: 15.-17.11.2024 od 17hod

Kde: Penzion Orlov u Příbrami

Akci vede: Daniela a Lucie

Cena: 3.699,-Kč

Název Brdy pochází od slova brdo, což znamená buď zalesněný kopec, skalnatý útes nebo skalku ve tvaru tkalcovského hřebene. 

V roce 1926 byl na území středních Brd zřízen vojenský výcvikový prostor, který se v roce 1950 stal vojenským újezdem. Tím byla zdejší příroda na 65 let téměř zakonzervována. Až v roce 2007 byly veřejnosti o víkendech a svátcích zpřístupněny některé okrajové části vojenského újezdu, který k 1. 1. 2016 přestal de facto existovat (až na malé části) a jeho území se spolu s přilehlými přírodně zajímavými oblastmi stalo Chráněnou krajinnou oblastí.

Dnes Brdy nabízí mnoho desítek kilometrů stezek pro cyklisty i pěší, spoustu zajímavostí pro milovníky divoké přírody, klid a pohody pro všechny turisty.

Neslibujeme, že se nám podaří Brdy prochodit křížem krážem, ale věříme, že s dobrou náladou a vědomím, že jste poznali další krásný kus České republiky, se nám bude krásně vstupovat do dalšího pracovního týdne. 

Páteční den začneme menším okruhem v blízkosti Příbrami, sobota pak bude patřit hlavnímu výšlapu. Ani v neděli nebudeme zahálet, takže i ráno vyrazíme na cca 8km minivýšlap. Večery strávíme také společně, buď při workshopu nebo pozorováním noční oblohy, je to zcela na nás, co se nám bude společně chtít. Bližší program zasíláme cca týden před víkendovkou. 

Začínáme v pátek v 17:00 (zahájíme krátkým výšlapíkem), předp. konec v neděli ve 14hod

Začátečníkům vše vysvětlíme a v pohodě "to dáte", pokročilé šlapáky namotivujeme k parádním výkonům :)

Cena: 3.699,-Kč

V ceně je zahrnuto ubytování v Penzionu Orlov, polopenze, práce 2 instruktorek, zapůjčení holí a příp. jiných cvičebních pomůcek.

Jedete-li autem a máte místo, prosím o zprávu jestli můžete někoho svézt.

S sebou: oblečení přiměřené počasí, nějaký ten peníz na občerstvení (na oběd se budeme stavovat, bude-li kde), třeba i kámoše, kámošku, hudební nástroj máte-li a hrajete-li

Moc se na Vás těšíme

Vaše HEKOČky Daniela a Lucie

Vyplněním přihlášky souhlasí každý účastník se storno podmínkami:

Při odhlášení více než 30 dnů před začátkem akce činí storno 0 % z ceny.

Při odhlášení před 30-15 dnů před začátkem akce činí storno 30% z ceny.

Při odhlášení 14- 0 dnů před nástupem na pobyt 100 %

Pokud za sebe seženete náhradníka, není nutné hradit storno.

Chcete darovat někomu blízkému dárek, který mu přinese radost z pohybu?

Podívejte se na naše Dárkové poukazy :-)

Ochrana osobních údajů